Svéráz
Folklorní soubor z Podluží

Ohlédnutí

Ač jsme asi nejmladší soubor na Podluží, stojí za to se ohlédnout, co nám přinesl rok 2014 smajlik Od prvního dne roku 2014 jste se mohli těšit každý týden fotografiemi z našeho týdenního stolního kalendáře STAŘENKO, ZAVZPOMÍNAJTE. Fotografie z něj také obohacovaly celý rok přední stránku folklorního časopisu Malovaný kraj.

V lednu jsme se podíleli na natáčení pořadu do Folkloriky o netypickém svérázu. Na jaře jsme pořádali již III. HODOVOU ŠKOLU. V dubnu jsme roztančili Velikonoční Mikulov. V květnu jsme se vydali na Slovensko, oslavit 1. máj do Senice. V létě jste nás mohli vidět na výročí obce Tvrdonice, předhodových zpívání v Josefově, Prušánkách, Kútech a Tvrdonicích. V září jsme se účastnili I. vinobraní v Hruškách.

V říjnu jsme oslavili naše 3. narozeniny, ke kterým jsme si naložili NOVÉ WEBOVÉ stránky. Vytvořil je pro nás kamarád Martin Klubus.

Na podzim jsme pro vás připravili za podpory Nadace Vodafone I. KROJOVÉ DÍLNY. Na nich jste se mohli podívat pod ruce zkušeným tvůrcům krojů a měli jste možnost si tuto činnost také sami vyzkoušet. Rozloučili jsme se s vámi na Mikulášském jarmarku ve Tvrdonicích.

A nyní nás už čeká první zkouška v tomto roce. Pokud se chcete i vy podívat k nám na zkoušku a přidat se do Svérázu, máme dveře otevřené. Zkoušíme ve Tvrdonicích na staré škole.

© 2014 www.fssveraz.eu kontakt
english-flag facebook-ico
To Top